Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Monster Hunter w kinach w 2021 roku

Studio Sony zdecydowało się przesunąć premierę ekranizacji gry wideo „Monster Hunter”. Widowisko trafi do kin w przyszłym roku.

Jak informuje serwis Deadline, Sony zmieniło datę premiery „Monster Hunter” z 4 września 2020 na 23 kwietnia 2021 roku. Powody są dwa: 4 września do kin wchodzi mocny konkurent – „Ciche miejsce 2”, z którym trudno byłoby walczyć o widzów. Drugim powodem jest fakt, że burmistrz Los Angeles z powodu pandemii COVID-19 rozważa wprowadzenie ponownej przymusowej kwarantanny miasta. Sierpniowe premiery zostaną wówczas przesunięte na jesienne, już i tak „zapchane” terminy.

Za ekranizację „Monster Hunter” odpowiadają twórcy cyklu „Resident Evil” – reżyser Paula W.S. Andersona i aktorka Milla Jovovich, która gra w nim jedną z głównych ról.

Oficjalny opis filmu:

Nasz świat to tylko jeden świat. Gdzieś za nim istnieje inny – świat niebezpiecznych, potężnych potworów, którym rządzą siejąc śmiertelny strach.
Do tego świata zostaje wysłana porucznik Artemis (Milla Jovovich) wraz z elitarną jednostką wyspecjalizowanych żołnierzy. Szokujące uniwersum przeraża. W desperackiej próbie powrotu do naszego świata odważna porucznik spotyka tajemniczego łowcę (Tony Jaa), którego niezwykłe umiejętności pozwoliły mu przetrwać i zadomowić się w tym potwornym miejscu. Mierząc się z brutalnymi atakami przerażających potworów, wojownicy łączą siły, by odnaleźć drogę do domu. Film na podstawie światowego fenomenu – gry “Monster Hunter”.