Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Monster Hunter wycofany z chińskich kin

Powodem wycofania filmu Paula W.S. Andersona na podstawie gry „Monster Hunter” jest rasistowski wydźwięk jednej ze scen.

Chińska widownia została urażona jedną z kwestii jaka została zawarta w dialogu, który wypowiada Au-Yeung Jin: „Look at my knees. What kind of knees are these? Chinese”. Gra słów nawiązuje do rymowanki, która drwi z dzieci chińskiego pochodzenia, co wywołało oburzenie i spowodowało wstrzymanie dystrybucji widowiska w Chinach.

„Monster Hunter”, podobnie jak każda produkcja, która ma być wyświetlana w Chinach, został poddany cenzorskiemu postępowaniu, a jednak wspomniana scena nie została z niego wycięta. W okresie dwóch dni od premiery w Chinach (4 grudnia) „Monster Hunter” zarobił 5,3 mln dolarów i zajął 3. miejsce w chińskim box office. Obecnie nie jest wyświetlany w żadnym z kin na terenie Chin.

Obecnie twórcy i wytwórnia zastanawiają się nad możliwymi krokami, jakie można podjąć, by rozwiązać problem. Niestety, nie ma pewności czy po zmianie/usunięciu kontrowersyjnej sceny „Monster Hunter” powróci na chińskie ekrany.

Oficjalny opis widowiska, którego światowa premiera jest planowana na 30 grudnia 2020 r.:

Nasz świat to tylko jeden świat. Gdzieś za nim istnieje inny – świat niebezpiecznych, potężnych potworów, którym rządzą siejąc śmiertelny strach.
Do tego świata zostaje wysłana porucznik Artemis (Milla Jovovich) wraz z elitarną jednostką wyspecjalizowanych żołnierzy. Szokujące uniwersum przeraża. W desperackiej próbie powrotu do naszego świata odważna porucznik spotyka tajemniczego łowcę (Tony Jaa), którego niezwykłe umiejętności pozwoliły mu przetrwać i zadomowić się w tym potwornym miejscu. Mierząc się z brutalnymi atakami przerażających potworów, wojownicy łączą siły, by odnaleźć drogę do domu. Film na podstawie światowego fenomenu – gry „Monster Hunter”.