Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Moonfall | Nadchodzi kosmiczna katastrofa – zobaczcie zwiastun!

Najnowszy film katastroficzny Rolanda Emmericha już wkrótce zawita do kin. Gwiazdami „Moonfall” są Halle Berry i Patrick Wilson.

Fabuła widowiska skupia się na próbie ocalenia Ziemi przed Księżycem, który zostaje wybity ze swojej orbity i obecnie jest na kursie kolizyjnym z Błękitną Planetą. Szefowa NASA ma plan ocalenia życia, ale wierzą jej tylko astronauta w stanie spoczynku i miłośnik teorii spiskowych. To właśnie oni wyruszą w misję kosmiczną, aby wyjawić, że księżyc nie jest tym, za co dotychczas go mieliśmy.

Oficjalny opis i najnowszy zwiastun katastroficznego widowiska prezentujemy poniżej:

Na skutek serii niewyjaśnionych zjawisk Księżyc wypada ze swojej orbity i obiera kurs kolizyjny z Ziemią. Jeśli dojdzie do zderzenia, nasza planeta ulegnie zagładzie. Była astronautka Jo Fowler (Halle Berry) jest przekonana, że przyczyną tego zjawiska jest działanie pewnej tajemniczej siły o niejasnym pochodzeniu. Większości naukowców i polityków ta teoria wydaje się szalona, ale Fowler wierzy, że jest wciąż szansa, by ocalić Ziemię. Wraz z jedynymi ludźmi, którzy wierzą w jej koncepcję: dawnym astronautą Brianem Harperem (Patrick Wilson) oraz niejakim Housemanem (John Bradley), specem od teorii spiskowych, Fowler przygotowuje misję ostatniej szansy. Kładąc na szali całą swoją wiedzę, doświadczenie i życie, wyruszają w kosmiczną podróż, podczas której odkryją, że Księżyc nie jest tym, czym nam się zawsze wydawał.

W obsadzie wystąpili Halle Berry, Patrick Wilson, John Bradley, Michael Peña, Charlie Plummer, Kelly Yu, Eme Ikwuakor, Carolina Bartczak i Donald Sutherland. Roland Emmerich („Dzień Niepodległości”, „2012”, „Pojutrze”) stanął za kamerą widowiska. Oprócz reżyserowania widowiska, Emmerich został także jednym ze scenarzystów wspólnie z Haraldem Kloserem i Spenserem Cohenem. Wraz z Kloserem zajął też funkcję producenta filmu.

Premierę „Moonfall” zaplanowano na 4 lutego 2022 roku.