Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Morbius dołącza do spiderverse

Wytwórnia Sony ogłosiła, że kolejnym po „Venomie” spin-offem „Spider-Mana: Homecoming” będzie „Morbius the Living Vampire”.

Kolejny wróg Człowieka-Pająka doczeka się własnego filmu. Na dużym ekranie zobaczymy bowiem Morbiusa, Żyjącego Wampira. Za scenariusz kinowej ekranizacji historii odpowiedzialni będą Burk Sharpless oraz Matt Sazama, którzy pracowali ostatnio m.in. nad nową odsłoną „Power Rangers”, a także „Dracula: Historia nieznana” czy „Łowcą czarownic”. Podobno mają oni już gotową wstępną wersję skryptu „Morbius the Living Vampire”.

Postać Morbiusa zadebiutowała na kratach 101. Numeru „Amazing Spider-Man”, pierwszej powieści graficznej, której autorem nie był Stan Lee. Morbius to w zmieniony przez działanie eksperymentalnego leku dr Michael Morbius, geniusz i noblista. Cierpiąc na nieuleczalną chorobę krwi dr Morbius próbował sam się uleczyć, jednak efektem kuracji była przemiana w potwora, wampira

„Morbius the Living Vampire” będzie trzecim filmem wchodzącym w skład tzw. Spiderverse, które 5 października 2018 roku otworzy „Venom”. W planach Sony znalazł się również „Silver & Black”, który zadebiutuje 8 lutego 2019. W mediach pojawiły się pogłoski o kolejnych produkcjach, jakie mają wejść w skład tego uniwersum: „Nightwatch”, „Mysterio” i „Kraven the Hunter”.

morbius cover