Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mortal Kombat będzie początkiem filmowego uniwersum

W styczniu przyszłego roku do kin wejdzie reboot „Mortal Kombat”. Ze słów ekranowego Liu Kanga (Ludi Lin) wynika, że produkcja otworzy filmowe uniwersum.

Chiński aktor promuje obecnie najnowszy serial Netflixa ze swoim udziałem, „The Ghost Bride”. Lin w nadchodzącym filmie wciela się w postać Liu Kanga, a w udzielonym ostatnio wywiadzie wspomniał o planach twórców wobec „Mortal Kombat”:

To była jedna z największych bijatyk, w jakich brałem udział. Simon McQuoid [reżyser] jest niezwykle oddany światu „Mortal Kombat”. Nie chodzi mu o jeden film, chce zbudować całe uniwersum. Zaczął od budowy podwalin tego świata, zależy mu by bohaterowie zostali szczegółowo przedstawieni. Tak, by widzowie czuli, że nie jest to tylko ekranizacja gry wideo. Że stoi za tym coś więcej.

W obsadzie widowiska „Mortal Kombat” obok Lina znaleźli się: Joe Taslim (Sub-Zero), Hiroyuki Sanada (Scorpion), Chin Han (Shang Tsung), Jessica McNamee (Sonya Blade), Tadanobu Asano (Raiden), Mehcad Brooks (Jax), Sisi Stringer (Mileena) oraz Josh Lawson (Kano). Scenariusz przygotowali Oren Uziel i Greg Russo, a producentem filmu jest James Wan.

Światowa premiera „Mortal Kombat” została zaplanowana na 14 stycznia 2021 roku.