Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mortal Kombat zmierza na ekrany

Franczyza „Mortal Kombat”, przynajmniej w formie filmu, została uśpiona na jakieś 20 lat. Ale nadszedł czas przebudzenia! New Line ma zamiar zrobić nowy film i zrobili ogromny krok naprzód, bowiem znaleźli reżysera. Jest nim Simon McQuoid.

Być może jego nazwisko nie jest Wam znane, ale człowiek ten pracował przy wielu kampaniach dla firm takich jak PlayStation, Beats by Dre i Range Rover. Zgarnął również kilka nagród za swoją pracę, np. GRANDY Award.

Po raz pierwszy plan odświeżenia franczyzy pojawił się w 2011 roku. Wcześniej w tym roku pojawiły się informacje, że Christopher Lambert, który w pierwszym „Mortal Kombat” grał Raidena, rozmawiał z producentami o potencjalnym powrocie. Studio zatrudniło Jamesa Wana, reżysera „Obecności”, aby zajął się produkcją, a scenariusz mieli napisać Oren Uziel i Dave Callaham. Póki co ciężko jednak określić, czy Siomn McQuoid jest dobrym wyborem na reżysera.

Pierwszy film przyniósł w 1995 światowy zysk 122 mln dolarów, co wcale nie było takim złym wynikiem. „Mortal Kombat: Annihilation” zarobił już tylko 51 mln.