Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mroczna Phoenix z najgorszym otwarciem w historii X-Men

Problemy z filmem, opóźnienia premiery i szereg problemów przełożyły się słabe recenzje i chłodne przyjęcie przez fanów. Najnowsza produkcja z cyklu „X-Men” zanotowała najgorsze wpływy z otwarcia w historii całej franczyzy. Nad „Mroczną Phoenix” unosi się widmo finansowej klapy.

Widowisko zdołało zarobić w weekend na świecie jedynie 107 milionów dolarów. Na rynku rodzimym film zarobił tylko 33 mln dolarów i zajął 2. miejsce w box office. Wyprzedził go sequel „Sekretnego życia zwierzaków domowych”, który zarobił na otwarciu 47,1 mln dolarów. Przy ogromnym budżecie „Mrocznej Phoenix” (ok. 350 mln), szacuje się, że film może zanotować straty rzędu 100-120 milionów dolarów.

Pierwsze miejsce w weekendowym boxoffice film zawdzięcza Chinom, gdzie „Mroczna Phoenix” zadebiutowała na pierwszym miejscu z wynikiem 31,9 mln dolarów (44,7 mln od premiery). Najnowszy film X-Men wylądował na 1. miejscu w 36 z 53 krajów, gdzie miał premierę. Jak wygląda pozostała część zestawienia box office w USA?

Na trzecim miejscu znalazł się „Aladyn” (24,5 mln), a kolejne w zestawieniu były następujące produkcje: „Godzilla: King of the Monsters” (15,5 mln), „Rocketman” (14 mln), „Ma” (7,8 mln) oraz „John Wick: Chapter 3 – Parabellum” (7,4 mln).


Źródło: www.boxofficemojo.com