Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mroczna Phoenix zadebiutuje u Disneya?

W mediach pojawiły się nieoficjalne doniesienia o tym, że przejmowanie 20th Century Fox przez wytwórnię Myszki Miki nabiera tempa. „Mroczna Phoenix” może ukazać się już pod egidą Disneya. Finalizację przejęcia zaplanowano podobno na grudzień tego roku.

Ze źródeł The Hollywood Reporter wynika, że Disney zacznie wypuszczać produkcje 20th Century Fox, Fox Searchlight i Fox 2000 od lutego 2019 roku, poczynając od „Alita: Battle Angel”. Jeżeli te informacje się potwierdzą, to najnowsze widowisko z uniwersum X-men, „Mroczna Phoenix”, trafi do kin już spod ręki Disneya.

Oficjalny opis widowiska „Mroczna Phoenix”:

Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń X-Men, nigdy w pełni nie rozumiała głębi i złożoności swojej mocy. Podobnie jak jej mentor i przyjaciel Charles Xavier, Jean potrafi dokonywać niezwykłych rzeczy siłą swego umysłu. Jest ona jednak znacznie potężniejsza niż Charles – i każdy inny mutant na naszej planecie. Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona, a doświadczenie, którego doznała, uwalnia prawdziwy potencjał jej nieprawdopodobnej mocy. Jean wymyka się spod kontroli i powoli przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczny Phoenix i zaczyna zagrażać więzom, które łączą drużynę X-Men. Kiedy X-Men przygotowują się, by odeprzeć kosmiczną inwazję, która może zniszczyć życie na Ziemi, muszą także stawić czoło zagrożeniu, jakie sprowadza na nich jeden z członków ich rodziny. Reżyseria: Simon Kinberg, w rolach głównych: nominowany do Złotego Globu James McAvoy, nominowany do Oscara Michael Fassbender, nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Sophie Turner, Tye Sheridan, Alexandra Shipp i nominowana do Oscara Jessica Chastain.

Premiera „X-Men: Dark Phoenix” zaplanowana jest na 14 lutego 2019 roku.