Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mroczna połowa Kinga ponownie zmierza na ekrany!

Twórczość Stephena Kinga nieustannie inspiruje filmowców. Jak donosi serwis Variety, w drodze na ekran jest nowa adaptacja “Mrocznej połowy”. Film powstanie na zlecenie wytwórni MGM.

Reżyserię “Mrocznej połowy” MGM powierzyła Alexowi Ross Perry’emu (“Królowa Ziemi”, “Do ciebie, Philipie”). Na chwilę obecną nie są znane dalsze szczegóły dotyczące projektu. Nie znamy daty premiery, nie podano również nazwisk aktorów, którzy są przymierzani do ról w widowisku.

Oficjalny opis książkowego pierwowzoru – “Mrocznej połowy”, która w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros:

Thad Beaumont i George Stark. Doktor Jekyll i Mr. Hyde. Thad jest powieściopisarzem, szczęśliwym mężem i ojcem dwójki uroczych bliźniąt. Sukces, pieniądze i status autora bestsellerów przyniosły mu epatujące przemocą, wydane pod pseudonimem George Stark kryminały, w których stworzył postać brutalnego mordercy Alexisa Machine’a. Pod własnym nazwiskiem napisał nominowaną do National Book Award powieść Niespodziewany taniec, zdobywając tytuł najbardziej obiecującego pisarza Ameryki. Niespodziewany szantaż ze strony dociekliwego studenta, który grozi, że zdemaskuje go jako twórcę postaci Machine’a, zmusza go do publicznego wyznania, iż George Stark to w rzeczywistości Thad Beaumont. W obecności reporterów tygodnika „People” Thad urządza Starkowi symboliczny pogrzeb. Ale jego „mroczna połowa” nie zamierza zniknąć – wydaje się, iż powstała z grobu i prześladuje wszystkich, których uważa za winnych ujawnienia tożsamości Starka. W otoczeniu pisarza mnożą się bestialskie morderstwa, zaś pozostawione na miejscach zbrodni ślady jednoznacznie wskazują na Beaumonta jako zabójcę…