Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mroczne Cienie – nowy zwiastun

W sieci zadebiutował nowy zwiastun Mrocznych cieni w reżyserii Tima Burtona. Zawiera kilka nowych, wcześniej nie publikowanych, scen z filmu. Mroczne Cienie są kinową wersją popularnej mrocznej opery mydlanej z lat 60., która była znana ze specyficznej atmosfery!

W obsadzie są Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter, Eva Green, Jackie Earle Haley, Jonny Lee Miller, Bella Heathcote, Chloe Moretz i Gulliver McGrath. Seth Grahame-Smith napisał scenariusz.

W 1752 roku Joshua i Naomi Collins, razem z synem Barnabasem, wyruszają z Liverpoolu w Anglii do Ameryki, aby rozpocząć nowe życie. Niestety nawet ocean nie wystarczy, aby uciec od rodzinnej klątwy. Minęły dwie dekady i Barnabas (Johnny Depp) ma miasto Collinsport u swoich stóp. Barnabas jest bogatym, potężnym playboyem, który popełnia śmiertelny błąd – łamie serce Angelique Brouchard (Eva Green). Czarownica, w każdym znaczeniu tego słowa, skazuje go na los gorszy od śmierci – zamienia go w wampira i zakopuje żywcem.

200 lat później, Barnabas wydostaje się ze swojego grobowca i poznaje nowy świat w roku 1972. Powraca do Collinwood, dowiadując się, że jego wielka posiadłość popadła w ruinę. Dysfunkcyjni potomkowie Colinnsów przetrwali, chowając własne mroczne sekrety. Elizabeth Collins Stoddard (Michelle Pfeiffer) wzywa psychiatrę, dr Julię Hoffman (Helena Bonham Carter), aby pomogła rozwiązać rodzinne problemy.

W posiadłości mieszkają także brat Elizabeth, Roger Collins (Jonny Lee Miller), jej buntownicza córka, Carolyn Stoddard (Chloe Moretz) i dziesięcioletni syn Rogera, David Collins (Gulliver McGrath). Tajemnica rozwija się poza rodziną na dozorcę domu, Williego Loomisa (Jackie Earle Haley) i nową nianię Davida, Victorię Winters (Bella Heathcote).

Serial opowiadał o rodzinie Collinsów, którzy prowadzili walkę z przeróżnymi potworami, czarownicami, wilkołakami i innymi przerażającymi istotami.

{youtube}By8vfceBEjk{/youtube}