Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mroczniejszy odcień magii pozna Derek Kolstad

Scenarzysta „Johna Wicka” zajmie się przeniesieniem na wielki ekran bestsellerowego cyklu książek autorstwa Viktorii Schwab pt. „Mroczniejszy odcień magii” („A Darker Shade of Magic”).

Derek Kolstad zaangażował się w nowy projekt studia Sony. Wspólnie z producentem Nealem Moritzem zajmie się kinową adaptacją cyklu Schwab.

Oficjalny opis 1. tomu cyklu pt. „Mroczniejszy odcień magii” który w Polsce ukazał się nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka:

Jedna z najlepszych powieści fantastycznych 2015 roku wg Barnes & Noble!
Intrygująca powieść fantasy, w której magicznej wizji równoległych Londynów dorównuje oryginalna kreacja barwnych bohaterów.
Witajcie w Szarym Londynie – brudnym i nudnym, pozbawionym magii, rządzonym przez szalonego króla Jerzego III. Istnieje też Czerwony Londyn, w którym w równej mierze szanuje się życie i magię, oraz Biały, miasto wycieńczone wojnami o magię. A niegdyś, dawno temu, istniał jeszcze Czarny Londyn… Teraz jednak nikt o nim nawet nie wspomina.
Oficjalnie Kell jest podróżnikiem z Czerwonego Londynu – jednym z ostatnich magów, którzy potrafią przemieszczać się pomiędzy światami – i działa jako posłaniec między Londynami i ambasador Czerwonego królestwa rodziny Mareshów. Nieoficjalnie, uprawia przemyt – bardzo niebezpieczne hobby, o czym przekonuje się na własnej skórze, kiedy wpada w pułapkę wraz z zakazanym przedmiotem z Czarnego Londynu. Ucieka więc do Szarego, gdzie z kolei naraża się Lili Bard, złodziejce o wielkich aspiracjach. To właśnie z nią Kell wyrusza w podróż do alternatywnej krainy, której stawką jest uratowanie wszystkich światów…
„Napisana z polotem, świetnie skonstruowana powieść fantasy. Błyskotliwe pomysły i wspaniałe pióro – otrzymujemy cudownie żywiołową, porywającą przygodę!” – „Publishers Weekly”.