Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mucha doczeka się nowej wersji

Po kilku latach różnych plotek i spekulacji 20th Century Fox w końcu wyjawia prawdę o remake’u ich klasycznego sci-fi z 1958 roku. Chodzi oczywiście o film „Mucha”, który już miał jeden remake w roku 1986. Obecnie studio prowadzi negocjacje z J.D. Dillardem, który to miałby stanąć za kamerą oraz wraz z Alexem Theurerem napisać scenariusz.

W 2009 roku pojawiły się doniesienia, że to David Cronenberg, reżyser pierwszego remake’a ponownie stanie za kamerą, ale nigdy nie kontynuowano tej wizji. Od tamtej pory nie pojawiły się też żadne nowe informacje dotyczących projektu oraz tego, czy w ogóle powstanie. W filmie z 1958 w główną rolę wcielał się Vincent Price, w roku 1986 zastąpił go Jeff Goldblum.

„Mucha” to historia młodego naukowca, Setha Brundle, który wynalazł sposób na teleportowanie się. Młoda dziennikarka Veronica Quaife postanawia napisać artykuł o projekcie i udaje się do jego laboratorium. Bohaterowie zakochują się w sobie, lecz któregoś dnia Seth pod wpływem alkoholu wchodzi do kapsuły i postanawia teleportować samego siebie. Nie spostrzega jednak, że wraz z nim teleportowała się mucha, co w efekcie doprowadziło do połączenia się tych dwóch istot na poziomie molekularnym.