Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mulan w kinach albo VOD

Wytwórnia Disneya tak długo przekładała datę premiery aż wreszcie przesunęła ją do odwołania, a teraz postanowiła podjąć konkretną decyzję w tych niepewnych czasach.

4 września film ma trafić na platformę Disney+, natomiast w krajach, gdzie usługa nie jest (wówczas jeszcze nie będzie) dostępna obraz będzie emitowany w kinach. O ile pozwolą na to lokalne obostrzenia.

Na Disney+ będą mogli obejrzeć widowisko abonentów z pakietem premium, który obecnie kosztuje widzów $29,99. Jako że to produkcja wysokobudżetowa (ponad 200 milionów $), przypuszcza się, że Disney rozważa podobne działania z innymi dużymi produkcjami, jak „Czarna Wdowa”. Na razie włodarze odcinają się od tego typu pomysłów, twierdząc, że to jednorazowa akcja.

Aby obronić kraj przed najeźdźcami z północy cesarz Chin wydaje dekret nakazujący rekrutację do armii jednego mężczyzny z każdej rodziny. Hua Mulan, najstarsza córka utytułowanego wojownika, decyduje się w tajemnicy wyruszyć na wojnę zamiast niedomagającego już ojca. Przebrana za mężczyznę Hua na każdym kroku poddawana jest próbom wymagającym od niej zmobilizowania wewnętrznej siły i wykorzystania pełni swoich możliwości. W wyniku tej wielkiej przygody dziewczyna staje się niezłomną wojowniczką oraz zdobywa szacunek wdzięcznego narodu i… dumnego ojca.

W rolach głównych w „Mulan” wystąpią m.in. Jet Li (cesarz Chin), Liu Yifei (Mulan), Donnie Yen (Tung), Jason Scott Lee (Bori Khan), Gong Li (Xian Liang) oraz Yoson An (Chen Honghui).