Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mulan z niespodziewaną kategorią wiekową

Ogłoszono kategorię wiekową, jaka została przyznana najnowszemu filmowi live-action Disneya.

Zdawać by się mogło, że stworzenie aktorskiego filmu na bazie klasycznej animacji Disneya będzie wciąż skierowane głównie dla młodszego widza. Z tym, że nadchodzące widowisko „Mulan” otrzymało PG-13. Samo dzieło z kolei zostało bardzo zmienione względem pierwowzoru, więc to zapewne miało istotny wpływ na przydzielenie kategorii.

Oficjalny opis „Mulan”:

Mulan opowiada historię nieustraszonej młodej dziewczyny, która w męskim przebraniu wyrusza do walki w obronie swojego kraju. Będąc nieodrodną córką wielkiego wojownika, Hua Mulan jest szybka, nieustraszona i zdeterminowana. Kiedy cesarz nakazuje, aby jeden mężczyzna z każdej rodziny służył w jego armii, Mulan zajmuje miejsce swojego chorego ojca. Jako Hua Jun staje się jednym z największych chińskich wojowników.

W rolach głównych wystąpią m.in. Jet Li (cesarz Chin), Liu Yifei (Mulan), Donnie Yen (Tung), Jason Scott Lee (Bori Khan), Gong Li (Xian Liang) oraz Yoson An (Chen Honghui).

Film wejdzie do kin 27 marca 2020 roku. Scenariusz filmu napisali Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizabeth Martin i Amanda Silver.