Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mumia powróci w 2017 roku – czego oczekiwać?

W lecie przyszłego roku Universal obiecuje, że całkowicie zaskoczy nas rebootem filmu „Mumia”. Premiera ma mieć miejsce 9 czerwca, a wśród obsady znaleźli się Tom Cruise, Russel Crowe, Annabelle Wallis, Sofia Boutella i Jake Johnson. Twórca scenariusza, Jon Spaihts, zapowiedział, że film będzie przerażający.

Myślę, że jest tutaj podobna chęć odkrywania czegoś zarówno przerażającego, jak i kosmicznego. Dzięki „The Mummy” zaprezentujemy pierwszy film w całym kanonie Universal, który będzie miał prawdziwą moc przerażania. Wcześniejsze filmy Borisa Karloffa i Beli Lugosi były przerażające w małym stopniu, w stary sposób. Były to niemal filmy rytualne. Ten będzie miał mnóstwo akcji i przygody, ale przede wszystkim będzie miał prawowitą władzę, aby Was przerazić. Myślę, że to będzie nowe doświadczenie tego filmu. – wyjawia scenarzysta.

Tom Cruise wprowadzi nową i spektakularną legendę o pochowanej głęboko w krypcie królowej, której przeznaczenie zostało odebrane. Któregoś dnia się budzi, pełna wrogości, która wzrastała w przeciągu tysiącleci i zaczyna terroryzować ludzi.