Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Na noże – prezentacja postaci

Na profilu filmu „Knives Out” (pol. „Na noże”) na Twitterze pojawiły się krótkie widea, na których poszczególni aktorzy prezentują grane przez siebie charaktery.

Choć produkcja miała oficjalną premierę 7 września, kina na świecie czekają na powszechną premierę, która ma nastąpić dopiero 29 listopada. Być może to czas, w którym można przyjrzeć się kreacjom – ciekawie zaprezentowanym i skrajnie różnym. Co ciekawe, wraz z tymi filmikami zostały stworzone witryny internetowe fikcyjnych firm, dla których pracują i działają owe postacie.

Na razie udostępniono wideo z trzema sylwetkami. Pierwszą z nich jest Linda Drysdale (Jamie Lee Curtis), córka Harlana Thrombeya i pośredniczka nieruchomości w Thrombey Real Estate.

Druga to Joni Thrombey (Toni Collette), prowadząca markę lifestylową Flam, parodiująca nastawioną na naturoterapię firmę Goop, należącą do Gwyneth Paltrow.

Trzecia to Walt Thrombey (Michael Shannon), syn światowej słowy pisarza i przedsiębiorcy Harlana Thrombeya. Walt z kolei kieruje Blood Like Wine Publishing.

Podobno wśród zaprezentowanych biografii i witryn kryją się dodatkowe smaczki, które urozmaicą seans filmu. Według zapowiedzi istnieją tam także tropy pozwalające dojść do tego, kto jest faktycznym mordercą. Jednak nie wszystkie materiały zostały jeszcze rozpowszechnione, więc z odpowiedzią radzimy poczekać do… ujawnienia wszystkich dowodów.

W obsadzie „Na noże” znaleźli się m.in. Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon, Christopher Plummer, Lakeith Stanfield, Katherine Langford, Jaeden Martell, Riki Lindhome czy K. Callan.

Opis dystrybutora:

Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny.

Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, „bliscy” Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

Na noże


Źródło: collider.com / Knives Out / Twitter