Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nad czym pracowało Platige Image?

 

Wszyscy śledzimy wieści od Platige Image, oczekując tej najważniejszej – czyli o filmowym „Wiedźminie”. Póki co jednak okazało się, że studio pracowało nad „Kingsglaive Final Fantasy XV”, czyli najnowszym filmem związanym z serią „Final Fantasy” od Square Enix.

Przedstawiciele Platige Image oznajmili:

To było wielkie wyzwanie, ale i fantastyczna przygoda, a dla wielu spełnienie marzeń!

Twórcy zagwarantowali prawdziwie gwiazdorską obsadę: w filmie zobaczymy znanego z roli Jesse’ego Pinkmana z „Breaking Bad” Aarona Paula oraz gwiazdy „Gry o tron” – Lenę Headey (Cersei Lannister) oraz Seana Beana (Eddard Stark).

Oficjalny opis fabuły filmu poniżej:

Magiczne królestwo Lucis jest domem dla świętego Kryształu, tymczasem groźne imperium Nilfheim pragnie go ukraść. Król Lucis, Regis (Sean Bean), dowodzi elitarną jednostką żołnierzy, znaną pod nazwą Kingsglaive. Dzierżąc królewską magię, Nyx (Aaron Paul), wraz z innymi żołnierzami, walczy by obronić Lucis. Po tym, jak siła militarna imperium wdziera się z impetem do Lucis, król Regis zostaje postawiony przed ultimatum: wydać swojego syna, księcia Noctisa, za księżniczkę Lunafreyę z Tenebrae (Lena Headey), która więziona jest w Nilfheim i oddać swoje ziemie we władanie imperium. Mimo że król zgadza się na stawiane mu warunki, jasnym staje się, że imperium na tym nie poprzestanie, a na drodze pomiędzy nimi a dominacją nad światem stoi jedynie Kingsglaive.

Europejska premiera filmu na DVD oraz Blu-Ray już 30 września.