Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nadchodzi „kontynuacja” Bravehearta

Signature Entertainment zaprezentowało zwiastun filmu „Robert Bruce”, w którym kontynuowany jest wątek bohatera znanego z filmu „Braveheart”.

„Robert Bruce” to historyczny dramat, koncentrujący się na wydarzeniach po zwycięstwach i śmierci Williama Wallace’a, które przedstawiono w niezwykle popularnym obrazie z 1995 roku w reżyserii Mela Gibsona.

Szkocja roku 1306. Robert Bruce (Angus Macfadyen) koronuje się na króla i bierze na siebie zadanie wyzwolenia Szkocji. Ale nie jest w stanie pokonać Anglii, ciągle ponosi klęski, jego armia zostaje rozproszona, a w szkockiej szlachcie nie ma poparcia. Za głowę Roberta wyznaczono nagrodę – on sam niemal umiera gdzieś w dziczy. Ratuje go młoda wdowa, której determinacja budzi w nim nadzieję na odzyskanie wolności. Dlatego Bruce postanawia raz jeszcze stanąć naprzeciw ciemiężycielom.

Premiera zaplanowana jest na 28 czerwca. Film został wyreżyserowany przez Richarda Graya.

W filmie wystąpili Angus Macfadyen, Daniel Portman, Anna Hutchinson, Jared Harris, Zach McGowan, Patrick Fugit, Kevin McNally, Emma Kenney, Melora Walters i Diarmaid Murtagh.


Źródło: Signature Entertainment/YouTube