Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Najnowsze wieści z planu Captain America: Civil War

Niedawno w sieci opublikowane zostało nowe wideo z planu zdjęciowego do trzeciej części przygód Avengersów – „Captain America: Civil War”. Inspiracją do tej części jest komiks „Wojna domowa” od wydawnictwa Marvel Comics, choć nie będzie to jego adaptacja. Światowa premiera została przewidziana na 6 maja 2016.

Przygody Kapitana Ameryki i jego kompanów wyreżyserują Anthony i Joe Russo, zaś pracę nad scenariuszem zakończyli Christopher Markus i Stephen McFeely.
Akcja trzeciej części Avengersów będzie miała miejsce tuż po wydarzeniach w „Avengers: Czas Ultrona”. Superbohaterowie będą musieli stawić czoła międzynarodowemu projektowi, kiedy to ich po kolejnym incydencie władze państw postanowią wprowadzić w życie ustawę o kontrolowaniu działań bohaterów. Trudna sytuacja doprowadzi do problemów w zespole Avengersów.

W kwietniu tego roku potwierdzono, iż w „CaptainAmerica: Civil War” pojawi się nowy Spider-Man jako nastoletni uczeń liceum. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w tę rolę, ale pod uwagę są brani Nat Wolff, Tom Holland, Timothée Chalamet i Liam James. Z potwierdzonych w obsadzie pojawią się Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Daniel Bruhl, Sebastian Stan, Frank Grillo, Anthony Mackie, Chadwick Boseman, Emily VanCamp, Paul Rudd, Paul Bettany, Don Cheadle, William Hurt oraz Martin Freeman.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w tym w kwietniu w Atlancie, ale część scen ma być kręcona także w Puerto Rico, w Berlinie oraz na Islandii. Zakończenie zdjęć zostało zaplanowane na sierpień 2015 roku. 

Póki co prezentujemy niedawno opublikowane wideo, gdzie możemy zobaczyć pracę nad sceną kaskaderską, w której w powietrze zostaje wysadzona ciężarówka. Miłego oglądania!