Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Najnowszy zwiastun Marsjanina!

Kampania promująca „Marsjanina” trwa w najlepsze – właśnie pojawił się kolejny zwiastun najnowszego filmu Ridleya Scotta, który do polskich kin trafi już 2 października tego roku!

W obsadzie, oprócz Matta Damona, znajdują się Jessica Chastain, Kristen Wiig, Kate Mara, Michael Pena, Jeff Daniels, Chiwetel Ejiofor i Donald Glover. Scenariusz, na podstawie powieści Andy’ego Weira, napisał Drew Goddard.

„Marsjanin” opowiada o jednym z członków ekspedycji kosmicznej, który podczas gwałtownej burzy piaskowej na czerwonej planecie, przez pomyłkę nie został zabrany w podróż powrotną do domu. Bohater zostaje na nieprzyjaznej planecie zupełnie sam, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej. A nawet, gdyby wysłali pomoc, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Mark Watney nie poddaje się jednak i rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair.