Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nala mówi głosem Beyoncé

Wytwórnia Disney opublikowała fragment filmu „Król Lew”, w którym Nala głosem Beyoncé przekonuje Simbę do tego, aby powrócił na Lwią Skałę, gdzie jego prawdziwe miejsce.

Reżyserią obrazu zajął się Jon Favreau, który w podobnym stylu zreinterpretował “Księgę Dżungli” (2016). Za scenariusz zaś odpowiada Jeff Nathanson (“Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”), a muzykę skomponował Hans Zimmer (“Gladiator”).

Swych głosów użyczą m.in.: James Earl Jones, Donald Glover, Beyoncé Knowles, Chiwetel Ejiofor, Billy Eichner, Seth Rogen, John Oliver, John Kani i Alfre Woodard.

O filmie:

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.


Źródło: Disney/YouTube