Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nawiedzony dwór po raz kolejny na ekranach

Jak donosi portal Variety, Disney szykuje się do realizacji nowej odsłony „Nawiedzonego dworu”. Wybrano już scenarzystkę , która rozpisze fabułę. Została nią Katie Dippold, odpowiedzialna za „Ghostbusters” z 2016 roku.

„The Haunted Mansion” został otwarty w Disneylandzie w 1969 roku i od razu odniósł wieki sukces. Podobne tematyczne przejażdżki powstały w parkach na Florydzie i w Tokyo. Studio Myszki Miki wykorzystało tę atrakcję jako inspirację dla swojego komediowego horroru „The Haunted Mansion” z 2003 roku. Właśnie tam Eddie Murphy wcielił się w rolę pracoholika-handlarza nieruchomościami, który kupuje nawiedzoną rezydencję. Film wyreżyserowany przez Roba Minkoffa zarobił na całym świecie 182 miliony dolarów przy budżecie 90 milionów dolarów.

Nowa wersja „Haunted Mansion” będzie oparta właśnie na tej jednej z najstarszych atrakcji Disneylandu. Producentami widowiska są Dan Lin i Jonathan Eirich ze swoim studiem Rideback. Filmowcy w zeszłym roku przygotowali dla Disneya „Aladyna”. Na chwilę obecną nie znamy daty premiery filmu.