Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Netflix kupiło hollywoodzkie kino

Netflix nierzadko pada ofiarą ataków ze stron wytwórni, dziennikarzy i twórców, którzy zarzucają platformie, że powinna skupić się na rozwoju i szukaniu pochwał w wyróżnieniach na gruncie telewizji, a nie kina – dlatego też Netflix w odpowiedzi wykupiło jedno z ważniejszych kin na Hollywood Boulevard, czyli Egyptian Theatre.

W obiekcie z lat 20. po raz pierwszy puszczono “Robin Hooda” Allana Dwana, a od początku lat 80. stał się siedzibą organizacji American Cinematheque, z którą Netflix podpisało umowę, mającą stanowić początek intratnej dla obu instytucji współpracy.

Egyptian Theatre stanie się nowym miejscem do emisji filmów platformy, dzięki czemu obrazy będą spełniać wszystkie kryteria regulaminu Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, co pozwoli ubiegać się o statuetkę, Oscara. Z kolei American Cinematheque będzie cieszyło się regularnym finansowaniem, dzięki czemu wciąż będzie mogło prowadzić własne inicjatywy. W ciągu tygodnia to Netflix ma odpowiadać za repertuar, z kolei w weekend zajmie się tym stowarzyszenie.