Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Netflix zekranizuje Kroniki Rodu Kane

Na pierwszy ogień w rozpoczynającej się współpracy Netflixa z Rickiem Riordanem poszedł cykl „Kroniki Rodu Kane” („The Kane Chronicles”).

Trylogia fantasy „Kroniki rodu Kane” jest skierowana do dzieci i młodzieży i składają się na nią następujące powieści: „Czerwona Piramida”, „Ognisty Tron” oraz „Cień Węża”. Pisarz zabiera w nich czytelników w podróż po wierzeniach starożytnego Egiptu wplecionych w XXI-wieczną rzeczywistość. Netflix przygotuje filmową adaptację powieści. Na chwilę obecną nie znamy szczegółów dotyczących projektu.

Pierwszy tom zatytułowany „Czerwona Piramida” ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Galeria Książki w 2011 roku. Oficjalny opis książki:

Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane. Pewnej nocy doktor Kane zabiera Cartera i Sadie na „eksperyment naukowy” do British Museum, w nadziei że uda mu się z powrotem połączyć rodzinę. Zamiast tego jednak uwalnia egipskiego boga Seta, który skazuje doktora na wygnanie, a jego dzieci zmusza do ucieczki. Wkrótce Sadie i Carter odkrywają, że budzą się wszyscy bogowie Egiptu, a najgorszy z nich – Set – chce zniszczyć rodzinę Kane. Aby go powstrzymać, dzieci muszą podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie. Będzie to zadanie, które przybliży je do prawdy o rodzinie i ujawni jej powiązania z tajnym stowarzyszeniem istniejącym od czasów faraonów.