Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nicholas Meyer napisze scenariusz Star Trek 4?

Mamy dobre wieści dla fanów „Star Treka”. Projekt czwartego kinowego widowiska (być może) zaczyna nieśmiało wyłaniać się zza horyzontu. Nicholas Meyer zdradził ostatnio, że pisze skrypt do nowego projektu związanego z tym uniwersum.

Nicholas Meyer jest scenarzystą trzech filmów o misji załogi USS Enterprise: „Zemsta Khana”, „Powrót na Ziemię” oraz „Wojna o pokój”. Włączył się także w prace nad najnowszym serialem z uniwersum – „Star Trek: Discovery”.

W jednym z wywiadów z okazji 35-lecia „Star Trek II: Gniew Khana” zdradził, że pracuje nad scenariuszem nowego projektu „Star Treka”, jednak nie mógł zdradzić o jaką dokładnie produkcję chodzi, choć zasugerował, że nie jest to serial. Nasuwa się więc optymistyczny wniosek o kolejnym kinowym filmie.

Powstanie „Star Trek 4” zostało ogłoszone w lipcu 2016 roku, jednak od tamtej pory wokół projektu zapadła cisza. Natomiast w kwietniu tego roku niezbyt optymistycznie o powstaniu filmu wypowiedział się Zachary Quinto (Spock), który sugerował, że film może w ogóle nie powstać.