Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nie będzie kolejnego Bourne’a bez wyjątkowych okoliczności

Matt Damon nie rozpoczął nowego roku z rozmachem, ponieważ „Wielki Mur” z jego udziałem zarobił jedynie 42 miliony dolarów w skali kraju (chociaż za granicą poradził sobie nieźle, osiągając 279 mln). Aktor w wywiadach skupia się na swojej produkcji o Chinach, chociaż ostatnio przy okazji dyskusji o potencjalnej kontynuacji serii o Jasonie Bournie Damon wspomniał, że film na pewno nie dojdzie do skutku do momentu, w którym pojawi się jakiś niesamowity pomysł na jego realizację.

Zapytany o możliwość wystąpienia w 5. części Bourne’a, Damon powiedział dokładnie:

Musiałaby się pojawić naprawdę niewiarygodna historia, żeby cała ekipa zechciała na kolejny raz wsiąść do tego pociągu.

Damon i reżyser Paul Greengrass oświadczyli wcześniej, że jedyną sposobnością ku przywróceniu Jasona Bourne’a, byłaby historia warta tego.

„Jason Bourne” poradzi sobie dobrze jeśli chodzi o box-office wyciągając 162 miliony dolarów w Ameryce i 253 miliony na świecie, a zdania krytyków i widzów były raczej neutralne. Damon stwierdził, że ostatni sequel nie został odebrany tak dobrze jak film sprzed 10 lat, bo być może widzowie trochę znudzili się postacią.

Nie należy jednak porzucać nadziei, jeśli chodzi o kontynuację – Damon powiedział:

Myślę, że każdy zostawia sobie otwartą furtkę, tak jak my zrobiliśmy przy okazji ostatniego filmu. Uczyniliśmy tak, żeby w razie pojawienia się intrygującej historii można było ją przedstawić.