Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nie będzie Oscara dla Najlepszego Filmu Popularnego

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zdecydowała się zrezygnować z nowoogłoszonej kategorii „Najlepszy Film Popularny”. Pierwsze statuetki w tej kategorii miały zostać przyznane na najbliższej gali. Miały. Niestety, wczoraj organizacja oficjalnie ogłosiła, że w lutym nie zostanie wręczony ten Oscar.

Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej w swoim oświadczeniu podkreśliła jednak, że nie jest to definitywna rezygnacja z kategorii „Najlepszy Film Popularny”, a jedynie jej zawieszenie. Członkowie organizacji nadal będą prowadzić konsultacje dotyczące nowej kategorii, ale teraz uznali, że dodanie jej na kilka miesięcy przed zakończeniem roku nie jest najlepszym rozwiązaniem.

W wywiadzie z Deadline, Dawn Hudson, dyrektor generalna Akademii, zdradziła, że negatywne przyjęcie tej kategorii zaskoczyło większość członków Akademii. Podkreśliła jednak, że zmiany są nieuniknione, bo Oscary muszą ewoluować, jednocześnie zachowując spuściznę 90 lat istnienia nagród.

Zmianie uległ również termin 92. ceremonii wręczenia Oscarów: została przesunięta z 23 lutego 2020 roku na 9 lutego 2020 roku.