Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nie otwieraj oczu dostanie sequel?

Josh Malerman, twórca literackiego pierwowzoru filmu, pracuje nad wydaniem kontynuacji powieści. Czy wobec tego hit Netflixa z Sandrą Bullock w roli głównej dostanie sequel?

Powieść „Malorie” autorstwa Josha Malermana, będąca kontynuacją „Nie otwieraj oczu”, ukaże się 21 lipca 2020 roku. Wydarzenia w niej opisane rozgrywają się 12 lat po tych z pierwszej części. Malorie wraz ze swoimi dziećmi, nadal walczy o przetrwanie w świecie, gdzie jedyną szansą na przeżycie jest zasłonięcie oczu. Nasza bohaterka odkrywa, że ktoś niegdyś jej bliski, może nadal żyć. Wówczas Malorie musi wybrać: czy trzymać się zasad, które zapewniły jej bezpieczeństwo i przetrwanie czy zaryzykować kolejną wyprawę w mrok.

Jeśli chodzi o filmową adaptację „Malorie” Malerman nie zdradza zbyt wiele:

– Projekt znajduje się na wczesnym etapie rozwoju. Ta atmosfera tajemnicy bywa czasem dziwna, ale nie przeszkadza mi to.

„Nie otwieraj oczu” z 2018 roku w reżyserii Susanne Bier okazał się dużym sukcesem Netflixa. Powstanie powieściowego fundamentu dla scenariusza sequela daje duże nadzieje na realizację filmu. A Wy chcielibyście zobaczyć dalsze losy Malorie granej przez Sandrę Bullock?