Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nie zobaczymy Dark Phoenix i Nowych Mutantów?

Czarne chmury zbierają się nad kinowym uniwersum mutantów… Z najnowszych doniesień medialnych, jakimi podzielił się z czytelnikami serwis Superhero Hype Forums, wynika, że 20th Century Fox chce zrezygnować z tych dwóch produkcji!

Komiksowe uniwersum 20th Century Fox rozpada się i nie zmienią tego dokrętki czy kolejne przesunięcia w datach premier. Z X-Menów jedynie 3. część „Deadpoola” wydaje się mieć szanse powstać.

W informacjach, które udostępnił Superhero Hype Forums czytamy, że „Nowi Mutanci” to taka „Fantastyczna Czwórka” Josha Tranka. Reżyser produkcji, Josh Boone, kompletnie rozminął się z komiksową konwencją i nakręcił typowy horror, a nie widowisko superbohaterskie. Włodarze wytwórni nie wierzą, że dokrętki cokolwiek poprawią w filmie, mają jedynie nadzieję, że dzięki nowym scenom w filmie znajdzie się trochę humoru, który pozwoli widzom wytrwać do końca sensu. Zainteresowanie widzów ma również utrzymać wprowadzona w re-shotach postać X-23.

Nie lepiej wygląda widowisko „Mroczna Phoenix”. Podobno w tym widowisku gra aktorska jest godna pożałowania i raczej nic go nie uratuje. Dokrętki jednak powstaną, ponieważ wpisano je w kontrakt, ale 20th Century Fox nie liczy na wiele.

Stanowisko 20th Century Fox dotyczące obydwu filmów podzielają podobno Marvel i Disney. Najlepszym wyjściem dla wytwórni byłoby spisanie filmów na straty (po dokrętkach) i ogłoszenie, że w związku z przejęciem 20th Century Fox przez Disneya filmy te nie pasują do planów Marvela. Jednak przed takim rozwiązaniem powstrzymuje studia możliwość wycieku produkcji do sieci. W pierwotnych założeniach, zarówno „Nowi Mutanci”, jak i „Mroczna Phoenix”, miały zadebiutować na wielkim ekranie w 2018 roku… Niestety, wygląda na to, że również „Gambit” ostatecznie nie zostanie nakręcony – podobnie jak żaden z zapowiadanych spin-offów „X-Men”.

Z szansami na realizacje pozostaje jedynie „Deadpool 3”, który jednak ma zostać połączony z widowiskiem o X-Force. Tytuł produkcji może brzmieć wobec tego: „Deadpool 3: X-Force” i zobaczymy w niej zamknięcie trylogii o Deadpoolu.