Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Niebo o północy w nowym zwiastunie

Netflix zaprezentował oficjalny trailer „Nieba o północy” w reżyserii George’a Clooneya. Film jest adaptacją powieści Lily Brooks-Dalton „Dzień dobry, północy”.

„Niebo o północy” („The Midnight Sky”) to produkcja, której reżyserem i odtwórcą jednej z głównych ról jest George Clooney. Obok niego na ekranie pojawią się też Felicity Jones, David Oyelowo, Tiffany Boone, Demián Bichir, Caoilinn Springall oraz Kyle Chandler.

Za scenariusz odpowiada Mark L. Smith, a za produkcję zespół w składzie: Grant Heslov, George Clooney, Keith Redmon, Bard Dorros oraz Cliff Roberts. Produkcją wykonawczą zajęli się Barbara A. Hall, Jennifer Gates, Todd Shuster oraz Greg Baxter.

Oficjalny opis widowiska:

To postapokaliptyczna opowieść o losach Augustine’a (George Clooney), samotnego naukowca prowadzącego badania w Arktyce, który próbuje nawiązać kontakt z astronautami znajdującymi się na pokładzie wracającego na Ziemię statku kosmicznego i uchronić Sully (Felicity Jones) i jej załogę przed tajemniczą katastrofą. Film w reżyserii Clooneya jest adaptacją uznanej przez krytyków powieści Lily Brooks-Dalton “Dzień dobry, północy”.

Premiera „Nieba o północy” planowana jest 23 grudnia 2020 roku.