Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Niesamowite wyniki otwarcia Pięknej i Bestii

Disney ma powody do radości. W ostatni weekend weszła do kin wyczekiwana przez fanów na całym świecie aktorska odsłona baśni „Piękna i Bestia”. Zyski na otwarciu przekroczyły wszelkie oczekiwania!

„Piękna i Bestia” szturmem podbiła amerykańskie kina, przynosząc szacunkowe zyski w wysokości 170 mln dolarów! Ta oszałamiająca kwota może jeszcze wzrosnąć, gdy przyjdą ostateczne wyniki z weekendu otwarcia. „Piękna i Bestia” pobiła tym samym kilka kasowych rekordów, a reżyserowi Billowi Condonowi i gwiazdorskiej obsadzie (Emma Watson i Dan Stevens w rolach głównych) zapewniła najlepsze otwarcie w karierze. Film jest już szóstą tegoroczną produkcją, która przekroczyła granicę 100 mln dolarów zysku.

W miniony weekend do kin wszedł również film „The Belko Experiment” w reżyserii Grega McLeana, którego scenariusz przygotował James Gunn. Thriller poradził sobie całkiem dobrze, zarabiając na otwarciu 4,1 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 5 mln. Poniżej możecie zobaczyć pierwszą dziesiątkę weekendowego zestawienia box office:

box office ma

A Wy byliście już w kinie?

Źródło: boxofficemojo.com