Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Niezgodna trafi do kin?

Neil Burger („Jestem bogiem”) podpisał umowę na reżyserię ekranizacji futurystycznej książki „Niezgodna” autorstwa Veroniki Roth.

Pierwszy tom wyszedł w 2011 roku, także w Polsce. W maju w USA wyszedł drugi tom pt. „Insurgent”. Finał trylogii zadebiutuje w 2014 roku. Produkcja miałaby rozpocząć się w marcu z planem premiery na 2014 rok. Jeśli film odniesie sukces, pozostałe dwie książki również zostaną zekranizowane.

Bliżej nieokreślona przyszłość. Społeczeństwo, powstałe na ruinach dawnego Chicago, podzieliło się na 5 frakcji: Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość i Serdeczność. Zadaniem frakcji jest kultywowanie u ludzi ich pozytywnych cech, zaś eliminowanie tych, które mogą stać się przyczyną wojen. W takim świecie przyszło żyć Beatrice, 16-letniej nastolatce, która za chwilę stanie się dorosła i przystąpi do testu przynależności, który zdefiniuje jej predyspozycje do konkretnej frakcji. Wyniki testu nie są wiążące i nie pozbawiają nikogo możliwości wyboru. Dlatego też Beatrice, pomimo tego, iż wywodzi się z Altruizmu, decyduje się na wstąpienie do Nieustraszonych. Czy dziewczyna odnajdzie się w nowym środowisku i czy skrywany przez nią sekret nie przysporzy jej poważnych kłopotów?

Przeczytajcie recenzję książki którą napisał Marcin Kargul.