Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nieznana przyszłość Gry o tron, czy powstaną kolejne sezony?

Podczas sobotniej konferencji ramówkowej stacji HBO, prezes Michael Lombardo zapowiedział, że z powodu ogromnych kosztów produkcji drugiego sezonu Gry o tron, pod dużym znakiem zapytania staje przyszłość całego serialu.

W ostatnich dniach nieoficjalnie mówiło się, że koszt produkcji drugiego sezonuGry o tron (premiera 2 kwietnia 2012 roku) jest dwukrotnie wyższy niż pierwszej serii. Większa ilość scen batalistycznych oraz znacznie więcej efektów specjalnych sprawiło, że budżet Gry o tron musiał zostać zwiększony o 45 procent. – Nie możemy pozwolić sobie aż na tak duże wydatki dla serialu, który ma tylko 10 odcinków i emitowany jest 2,5 miesiąca – zaznacza Lombardo.

Problemem są też kontrakty aktorów, które wygasają po trzecim sezonie. – Gra o tron była dla nas eksperymentem, który w pierwszym sezonie spisał się idealnie. Obecnie stajemy jednak pod ścianą. Zdjęcia do 2. sezonu zakończyliśmy jakiś czas temu. Jesienią 2012 roku planowaliśmy rozpocząć kręcenie dwóch kolejnych serii, ponieważ liczba wątków z Nawałnicy mieczysprawia, że nie jesteśmy w stanie zmieścić ich w 10 odcinkach. Aby jednak tak się stało, wszyscy aktorzy muszą przedłużyć kontrakty, co nie będzie łatwe – dodaje prezes HBO.

Warto zauważyć, że Gra o tron nadal nie otrzymała zamówienia 3. sezonu, co jest pewną niespodzianką. Lombardo nie potwierdził jednoznacznie, że Gra o tron zostanie zakończona na 2. sezonie, ale nieprzypadkowo nawiązał do sytuacji serialu Rzym. – Podobną sytuację mieliśmy 6 lat temu podczas emisji Rzymu. Musieliśmy redukować budżet, a koszty produkcji i tak były zbyt duże. Po burzliwych dyskusjach tuż przed premierą 2. sezonu podjęliśmy decyzję o zakończeniu serialu – wspomina Michael Lombardo.

Sytuacji nie komentuje na razie George R.R. Martin. Pisarz nie ma jednak zamiaru rezygnować z telewizji. Ostatnio w jednym z wywiadów zapowiedział, że jest wielkim fanem The Walking Dead i bardzo chętnie pokusi się o napisanie scenariusza do jednego z odcinków 3. sezonu dramatu stacji AMC.