Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Niezniszczalni 4 zakończą filmową serię?

Już ponad dwa lata minęły od momentu, w którym Lionsgate wypuściłna rynek „The Expendables 3”. Wiele raz słyszeliśmy także o kolejnej, czwartej części. Ponoć legendarny bokser Manny Pacquiao miał zagrać jedną z ról, ale Sylvester Stallone szybko zaprzeczył tym plotkom. Teraz jednak film rusza naprzód, a datę premiery zapowiedziano wstępnie na 2018 rok. Projektem zajmie się niemiecki dystrybutor, Splendid Film.

„The Expendables” z 2010 przyniosły łączny zysk w skali światowej wynoszący 274,4 mln $, przy budżecie 80 mln $, co stanowiło naprawdę niezły wynik. Sylvester Stallone nie tylko napisał tę historie, ale również wyreżyserował i wcielił się w jedną z postaci u boku Jasona Stathama, Jet Li, Dolpha Lundgrena, Randy’ego Couture, Terry’ego Crewsa i Steve’a Austina. Drugi film pojawił się dwa lata później, na czele z Arnoldem Schwarzeneggerem i Brucem Willisem. Tam rolę antagonisty odegrał Jean-Claude Van Damme, a całkowity zysk wyniósł 314,9 mln $ (przy budżecie 100 mln $).

Niestety, w przypadku trzeciej części odnotowano spadek zysków, film zarobił tylko 214,6 mln $. W tym filmie głównego antagonistę grał Mel Gibson, a na planie pojawili się również Wesley Snipes, Harrison Ford i Kelsey Grammer.

Obecnie nie wiadomo, czy reżyser trzeciej części, Patrick Hughes powróci i tym razem. Nie potwierdzono również póki co żadnych członków obsady.