Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Niezwykły materiał dotyczący remake’u Króla Lwa

Przy okazji D23 Expo Disney postanowił ku radości fanów zaprezentować świeżutki materiał dotyczący remake’u kultowego „Króla Lwa” w reżyserii Jona Favreau (“Iron Man”, “Księga Dżungli”).

Materiał bardzo spodobał się widzom i absolutnie zachwycił odtworzeniem kultowej sceny pokazującej Lwią Skałę z początku oryginalnego filmu. Niestety na razie Disney nie zaprezentował wideo on-line, ale poniżej możecie przeczytać jego opis:

To w zasadzie opening pierwszego filmu ze zwierzętami wpatrującymi się w Lwią Skałę. Podobnie jak w przypadku “Księgi Dżungli” wygląda to fenomenalnie! Mamy tu małego Simbę i Rafikiego, a całość przypomina patrzenie wprost na animowany film z “Circle of Life” w tle. Jest też całkiem podobnie do teasera oryginału.

Pomimo trwania produkcji filmu, „Król Lew” wciąż jest na etapie castingu. Najnowsze doniesienia wskazują, że głos Skazie podłoży Hugh Jackman, a w obsadzie głosowej znaleźli się także Donald Glover jako Simba, Billy Eichner jako Timon, Seth Rogen jako Pumba, John Oliver jako Zazu oraz James Earl Jones ponownie jako Mufasa. Pojawiły się także pogłoski, że twórcom bardzo zależy, aby Nala przemówiła głosem Beyonce, ale piosenkarka nie odniosła się jeszcze do tej propozycji.

Premiera produkcji przewidywana jest na 19 lipca 2019.