Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nintendo zacznie ekranizować gry?

Nintendo stworzyło swoją pierwszą i jedyną adaptację w roku 1993 i było to oczywiście „Super Mario Bros”. Niedawno powstał również jego szczery zwiastun.Jako, że film okazał się bardzo słaby (zakończył karierę jego twórców) od tamtej formy firma unikała wprowadzania swoich postaci na ekrany kin, ale nikt ich za to nie winił.

Jednak teraz, po 22 latach nieobecności, nowa umowa z Universal Studios zapewnia powrót bohaterów Nintendo. Firma jest teraz nieco bardziej chętna do tworzenia filmów o swoich postaciach z gier. Oto wypowiedź Shigeru Miyamoto, dyrektora i głównego managera do spraw rozrywki w Nintendo:

„Na przestrzeni lat pojawiało się u nas wiele osób, które przychodziły i mówiły „Dlaczego nie zrobimy razem filmu – albo my zrobimy film, a Wy grę i wydamy to w tym samym czasie?”. Ponieważ filmy i gry to bliskie sobie media, naturalnym oczekiwaniem ze strony ludzi jest to, że pragniemy przenieść nasze gry na ekrany kin… Zawsze czułem, że gry wideo będące medium interaktywnym, a filmy będące medium pasywnym, są dwiema różnymi rzeczami… Ale jeżeli spojrzymy szerzej na rolę Nintendo w dziedzinie rozrywki, zaczynamy coraz więcej myśleć o tym, jak wpasowałyby się w to filmy – i potencjalnie patrzymy na rzeczy tak, jakby w przyszłości miały być filmami.”

Donkey Kong bądź co bądź pojawia się jako jedna z postaci w filmie „Piksele”, ale jednak fani z pewnością chcieliby czegoś więcej – filmy oparte o „Legend of Zelda”, „Metroid” czy „Kirby”. A może nawet nowa wizja „Super Mario Bros”?