Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowa animacja ze Świata Dysku

Sky Cinema opracuje animowaną adaptację powieści „Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie” Terry’ego Pratchetta.

W produkcji udział wziąć mają Hugh Laurie („Dr House”), Emilia Clarke („Gra o tron”), David Thewlis („Harry Potter i więzień z Azkabanu”), Himesh Patel („Tenet”), Gemma Arterton („Książę Persji: Piaski czasu”) i Hugh Bonneville („Paddington”). Toby Genkel („Riko prawie bocian”) wyreżyseruje film, u boku mając Floriana Westermanna.

Projekt powstaje w koprodukcji niemieckiego Ulysses Filmproduktion i brytyjskich Cantielever Media. W realizacji będą zaangażowane również studia animacji Studio Rakete oraz Red Star Animation.

Sky Cinema wyemituje ten film w 2022 roku w Wielkiej Brytanii. Telepool będzie z kolei dystrybuował obraz na terytoria niemieckojęzyczne. W dodatku dział sprzedaży Telepool Global Screen będzie obsługiwał prawa na całym świecie.

Laurie ma użyczyć głos ulicznemu rudemu kotu, który zaprzyjaźnia się z hordą gadających szczurów i chłopcem grającym na flecie. Wspólnie wpadają na plan zarobienia pieniędzy – pozorują w miastach szczurzą plagę, a następnie za pieniądze chłopiec wyprowadza gryzonie poza miasto. Jednak wszystko wymyka się spod kontroli, gdy próbują oszustwa w Bad Blintz.