Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowa Bella w Pięknej i Bestii

W sieci właśnie zagościły pierwsze zdjęcia z długo wyczekiwanej adaptacji „Pięknej i Bestii”, z Emmą Watson i Danem Stevenem w głównych rolach. To jednak nie koniec niespodzianek, bowiem pojawiło się jeszcze jedno zdjęcie, które wskazuje na to, że w tej historii starej jak świat będą pewne zmiany.

W klasycznej animacji wszystko, czego z początku dowiadujemy się o Belli to to, że kocha czytać książki, a jej ojciec Maurice stara się sprzedaż swój ostatni wynalazek, automatyczną maszynę do rąbania drewna. Maurice zostaje uwieziony w zamku Bestii podczas jednej z prób sprzedaży, jednak okazuje się nadchodzącym filmie będzie to przedstawione nieco inaczej. To Bella będzie wynalazcą, a jej ojciec wykonawcą jej projektów.

beauty and the beast zdj

W filmie animowanym mamy ojca, który jest wynalazcą, a my zoptymalizowaliśmy to dla Belli. Pomyślałam sobie, że „no cóż, na początku historii nie było nigdy zbyt wielu informacji wskazujących na to, że Bella by tu nie pasowała, do czegoś innego niż lubienie książek. W końcu co ona robi ze swoim czasem?”. Więc stworzyliśmy dla niej fabułę, coś w stylu wynalezienia zmywarki, po to, aby zamiast zmywać sama, mogła usiąść i poświęcić ten czas na czytanie. Więc tak, zrobiliśmy z Belli wynalazcę. – mówi Emma Watson.

Innym wynalazkiem są pudełka grające, które odgrywają bardziej prywatną rolę w filmie:

Kevin Kline jako Maurice tworzy te wszystkie pozytywki, które mają opowiedzieć Belli historię bez podróżowania – mówi scenograf filmu, Katie Spencer. – To taka nadopiekuńczość ze strony jej ojca, bo straciła matkę. Stworzyliśmy więc mnóstwo pozytywek z różnych krajów z całego świata, żeby mogła widzieć, co przegapiła – dodaje.

Premiera wiosną 2017 roku.