Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nową Piłę zobaczymy szybciej!

Jak podaje Variety, studio Lionsgate przełożyło premierę najnowszej „Piły” – będącej początkiem odświeżonej wersji serii – na 15 maja 2020 roku. Wcześniej film miał zadebiutować na ekranach kin 23 października 2020 roku.

Oficjalnie nie ma żadnego uargumentowania tej decyzji, choć nie brakuje spekulacji. Podobno zdjęcia idą tak dobrze, że studio wierzy, że wszystko uda się zrealizować o wiele szybciej, dzięki czemu obraz będzie mógł wejść do dystrybucji w optymalniejszym dla takich produkcji czasie. Dodatkowo mówi się, że zapobiegnie to starciu dwóch filmu dla widzów o stalowych nerwach – 16 października 2020 roku do kin ma wejść „Halloween Kills”, i być może obawiano się, że odciągnie część odbiorców od nowej „Piły”.

Głównym bohaterem „Piły” będzie policjant (w tej roli prowadzący serii Chris Rock) starający się wraz z partnerem (Max Minghella) rozwikłać sprawę tajemniczych, brutalnych zabójstw, w których wykorzystano zmyślne pułapki. W filmie ojca protagonisty zagra Samuel L. Jackson, zaś szefową Marisol Nichols.

„Piłę” reżyseruje Darrena Bousmana na bazie scenariusza opracowanego przez Pete’a Goldfingera i Josha Stolberga według pomysłu Chrisa Rocka.

Obecnie w Toronto są kręcone zdjęcia.


Źródło: variety.com