Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowa postać w Thor: The Dark World?

Pojawiła się nieoficjalna informacja, że znany z komiksów dr Strange odegrałby bardzo ważną rolę w filmie “Thor: The Dark World”. Rzekomo kandydatem na tę rolę jest jedna z ważniejszych gwiazd “Władcy Pierścieni”!

Zachodnie media od swoich informatorów uzyskały doniesienia, które na tę chwilę traktujemy jako plotkę. Otóż dowiadujemy się, że Marvel chciałby już w “Thor: The Dark World” w ważny sposób przedstawić dr. Stephena Strange’a, który za jakiś czas miałby dostać własny film. Plotki o ekranizacji komiksu o tym bohaterze krążą od miesięcy.

Dowiadujemy się, że Jane Foster (Natalie Portman) miałaby pracować z dr. Strange’em podobnie jak to robiła z dr. Erikiem Selvigiem w pierwszej części. Przypomnijmy, że Strange w komiksach był genialnym neurochirurgiem. Ma on wyrażać zainteresowanie wiedzą Foster na temat Asgardu i Thora.

Jednym z pierwszych kandydatów na Strange’a, o którym słyszeliśmy wiele miesięcy temu był Joel Edgerton (“Wojownik”). Z uwagi na jego napięty terminarz wydaje się on obecnie mało prawdopodobny, zwłaszcza, że rzekomo Strange nie będzie jedynie rolą epizodyczną.

Konto na Twitterze o imieniu Roger Wardell od miesięcy dzieli się bardzo rzetelnymi informacjami o filmach Marvela, które jakiś czas później były oficjalne potwierdzane. Wardell twierdzi, że Viggo Mortensen negocjuje tę ważną rolę ze studiem Marvela.

 

vigoPrzypomnijmy, że dyrektor Marvela od dawna podkreśla swoją pewność, że powstanie film “Dr Strange”. Podobnie mówił o “Guardians of the Galaxy”, którzy jakiś czas temu zostali oficjalnie ogłoszeni. Marvel od roku ma gotowy scenariusz. A sam Mortensen od jakiegoś czasu próbuje wrócić do wysokobudżetowego kina – prowadził rozmowy, by zagrać łowcę w filmie “Królewna Śnieżka i łowca” oraz był kandydatem do “Mrocznej Wieży”, której realizacja wciąż jest niepewna. Można spekulować, że “Dr Strange” byłby jednym z ważniejszych filmów trzeciej fazy kinowego uniwersum Marvela.

Nie zapomnijmy również o tym, że w “Thorze” były małe smaczki związane z dr. Strange’em. Można było dostrzec w skarbcu Odyna artefakt związany z tym bohaterem.

Reżyserem “Thor: The Dark World” jest Alan Taylor, który najbardziej znany jest z pracy przy “Grze o tron”. W obsadzie są Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Natalie Portman, Anthony Hopkins, Idris Elba, Stellan Skarsgård, Zachary Levi, Ray Stevenson, Jaimie Alexander, Tadanobu Asano i Christopher Eccleston. Premiera 8 listopada 2013 roku.