Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowa zapowiedź animacji Missing Link

Studio LAIKA i Chris Butler, twórcy „Kubo i dwie struny”, zaprezentowali swój najnowszy projekt – „Missing Link” („Praziomek”). Polski dystrybutor animacji, Monolith Films, udostępnił w sieci nowy zwiastun produkcji. Zapraszamy do oglądania!

Oficjalny opis „Praziomka”:

Pełna humoru i szalonych przygód opowieść o zakręconym poszukiwaczu przygód i jego niezwykłym przyjacielu, który oficjalnie nie istnieje 🙂
Komedia animowana twórcy hitów „PARANORMAN”, „KORALINA I TAJEMNICZE DRZWI”, „KUBO I DWIE STRUNY”.
Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć! Po pierwsze: zaproszenie było podstępem. Po drugie: jego autor to … niestety tego nie możemy zdradzić. Razem z nim Sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podroż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł pomarzyć!

Reżyserią i scenariuszem „Missing Link” zajął się nominowany do Oscara Chris Butler, a w obsadzie głosowej animacji pojawią się m.in. Hugh Jackman, Zach Galifianakis, Zoe Saldana, Emma Thompson, Stephen Fry, Matt Lucas, Stephen Fry, Ching Valdes-Aran, Amrita Acharia oraz David Walliams.

Premiera animacji w polskich kinach została zaplanowana na 22 kwietnia.