Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowa zapowiedź Fullmetal Alchemist

 

Już po koniec roku w kinach zadebiutuje „Hagane no renkinjutsushi”, aktorska adaptacja mangi „Fullmetal Alchemist”. W sieci pojawił się drugi zwiastun filmu, zobaczcie materiał poniżej!

Sama manga sprzedała się w ponad 60 mln egzemplarzy i była najlepszą sprzedającą się powieścią graficzną w roku 2005. Serial animowany zdobył mnóstwo nagród, a w Japonii uchodził za najpopularniejsze anime wszech czasów. Dlatego z filmem wiążą się naprawdę spore oczekiwania.

Reżyserią zajmuje się Fumihiko Sori na podstawie scenariusza przygotowanego przez Hiromu Arakawa. W filmie w rolę Edwarda Elrica wcieli się Ryosuke Yamada, Winry Rockbell zagra Tsubasa Honda, a Roya Mustanga zgra Deahowi Fujioka. W obsadzie pojawią się ponad to: Ryûta Satô (Maes Hughes), Misako Renbutsu (Riza Hawkeye), Kanata Hongô (Envy) i Jun Kunimura (Tim Marcoh).

„Fullmetal Alchemist” to historia dwóch braci, Edwarda i Alphonse’a, żyjących w fikcyjnym świecie, w którym alchemia jest jedną z najbardziej zaawansowanych technik i jest bardzo pożądaną umiejętnością. Obaj próbują odnaleźć kamień filozoficzny, aby odnowić swoje ciała, które zostały okropnie zniszczone bo nieudanej próbie przywrócenia ich matki do życia przy użyciu zakazanej alchemii.

Premiera 1 grudnia!