Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe informacje na temat fabuły Dragon Ball Super!

Akira Toriyama, twórca uniwersum Dragon Balla jest odpowiedzialny za historię oraz za bohaterów nowego serialu. W ostatnich wywiadach zdradził garść informacji o fabule nadchodzącego serialu Dragon Ball Super.

Na świecie trwa promocja najnowszego serialu anime Dragon Ball Super. W jej ramach w Tokio odbyło się 1 lipca wydarzenie o nazwie „Dragon Ball Super Complete Showcase Event”. W czasie trwania eventu wyświetlono wiadomość od Akiry Toriyamy. Twórca omówił w niej fabułę nadchodzącej produkcji.

Pierwszy sezon „Dragon Ball Super” ma być bezpośrednią kontynuacją historii Buu. Wydarzenia toczyć się będą pół roku po zwyciężeniu Buu, czyli w listopadzie 774 roku ciągłości czasowej świata „Dragon Ball”. Serial przypomni więc najpierw wydarzenia z kinowych produkcji: „Dragon Ball Z: Battle of Gods” oraz „Dragon Ball Z: Resurrection of F”, a dopiero później przedstwiona zostanie nowa historia. Akira Toriyama wypowiedział się, że historia ta ma w sobie następstwa i konsekwencje wątków z Battle of Gods gdzie pojawia się bóg zniszczenia Beerus jak i historii Resurrection of F, gdzie Freeza powraca do życia. Nowe historie, nowy wszechświat.

Później twórca wyjaśnia, że bohaterowie będą toczyć bitwy ze swoimi sąsiadami z szóstego wszechświata. Toriyama zasugerował również, że jednym z wiodących wątków w serialu będzie podjęcie się wyzwania zebrania gigantycznych smoczych kul – Super Dragon Balls.

– „Zobaczymy nowe wszechświaty, a co niesie za sobą też masę nowych bohaterów. Sam przed sobą jestem zaskoczony jakich rozmiarów ten świat nabrał, nigdy nie sądziłem, że to się tak rozrośnie!”– Akira Toriyama.

Kimitoshi Chioka został reżyserem projektu „Dragon Ball Super”, a Naoko Sagawa wraz z Atsushi Kido podjęli się produkcji na zlecenie Fuji Television.

Masako Nozawa ponownie użyczy swojego głosu Goku, Gohanowi i Gotenowi. Kazuya Yoshi wykona piosenkę z czołówki pt. „Excellent Dynamic”, a rockowy zespół Good Morning America zagra utwór „Hello Hello Hello”, który będzie lecieć w napisach końcowych.

Japońska premiera odbędzie się już jutro – 5 lipca.