Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe informacje o ekranizacji Ghost in the Shell

„Ghost in the Shell” trafił w sam środek burzy fanów, którzy mieli za złe, że główną bohaterką japońskiej opowieści będzie biała aktorka, a dokładniej Scarlett Johansson. Strategia produkcji zmierza do tego, aby nieco odejść od japońskich korzeni i z tego powodu postać grana przez Johansson została nazwana po prostu Major, a nie Motoko Kusanagi.

Jednakże Japonia nie zostanie tak mocno zrzucona na dalszy plan. Są informacje, które pozwalają stwierdzić, że bohaterka będzie mieć japońskie pochodzenie ze strony matki. W kwietniu do obsady dołączyła japońska aktorka, Kaori Momoi i w ostatnim wywiadzie ujawniła, że zagra matkę Major. Czyli Scarlett będzie w połowie Japonką!

Momoi jest bardzo zadowolona, że będzie mogła współpracować z Johansson. Associated Press rozmawiało z wieloma aktorami z Azji, ale wydaje się, że niezbyt odpowiada im kontrowersja związana z obsadzaniem w głównych rolach tylko białych aktorów.

Kaori Momoi

„Ghost in the Shell” opowiada historię Major, jedynej w swoim rodzaju hybrydy człowieka z cyborgiem, która przewodzi elitarnej grupie zadaniowej Section 9. Ich zadaniem jest powstrzymywanie najbardziej niebezpiecznych przestępców i ekstremistów, jednak przyjdzie im się zmierzyć z największym do tej pory wrogiem, którego jedynym celem jest przejęcie kontroli nad ludzkimi umysłami.

Premiera filmu przewidziana jest na 31 marca 2017 roku.