Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe informacje o Fantastic Beasts and Where to Find Them

Ogólne zamierzenia twórców odnośnie spinn-offu Harry’ego Pottera – „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” zostały ujawnione przez Davida Heymana. Czego możemy się spodziewać po filmie?

Spin-off przygód Harrego Pottera, na który czekają widzowie na całym świecie, ma trafić do kin już jesienią przyszłego roku.

Film przedstawi widzom losy Newta Scamandera, autora tytułowego bestiariusza – „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który stał się obowiązkową lekturą dla każdego młodego czarodzieja. Przygody Newta rozpoczynają się 70 lat przed wydarzeniami z książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Produkcja będzie składać się z trzech części, pierwsza trafi do kin w listopadzie 2016 roku, a kolejne między 2018 a 2020 rokiem.

W Scamandera wcieli się Eddie Redmayne, a w pozostałych rolach zobaczymy Ezrę Millera, Katherine Waterston, Alison Sudol, Dana Foglera, Colina Farrella, Samanthę Morton, Rona Perlmana, Jona Voighta, Carmen Ejogo i Gemmę Chan.

David Heyman, producent „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” zdradził w jednym z wywiadów, że obraz ten będzie podobny do filmu „Harry Potter i Czara Ognia”.

„Postaramy się zawrzeć w naszym filmie cały urok Czary Ognia. Znajdzie się więc w nim miejsce na elementy komedii romantycznej, ale głównie przeważać będzie w Fantastycznych zwierzętach, naturalny poczucie humoru. Szukamy tych momentów, które są szczere, mocne w przekazie. Takie chwile osadzamy w rzeczywistości, a dzięki nim powstaje produkcja zabawna, z ogromnym sercem, ale niepozbawiona także mroku.” – zdradził Heyman.

Reżyserią widowiska fantasy zajmuje się David Yates, który odpowiada za cztery ostatnie filmy o przygodach Harry’ego Pottera. Scenariusz produkcji stworzyła sama J.K. Rowling.

Światowa premiera „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” została zaplanowana na 11 listopada 2016 roku.