Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe informacje o postaci Wonder Woman

W trakcie wywiadu z Comicosity, autor scenariusza do „Wonder Woman”, Greg Rucka, wyjawił kilka informacji dotyczących seksualności głównej bohaterki. Wyznał również, że napisanie tej historii nie było łatwym zadaniem.

Themyscira to będzie raj. Będziecie mogli żyć szczęśliwie. Będziecie mogli – w takim kontekście, że ktoś może być szczęśliwy, ale częścią indywidualnych potrzeb do tego poczucia szczęścia jest posiadanie partnera – żeby mieć satysfakcjonujący, romantyczny i seksualny związek. A jedyną opcją są kobiety. Ale Amazonka nie patrzy na inną Amazonkę i mówi: „jesteś les”. Tak nie jest. Taki koncept nie istnieje. Czy Diana zakochała się i była w związku z jakąś inną kobietą? Nikola i ja to popieramy, odpowiedź brzmi: tak.” – wyjaśnia scenarzysta.

Nikt nigdy w DC nie powiedział: ‘Ona będzie prosta’. Nikt. Nigdy. – dodaje skupiając się na tytułowej bohaterce. Swoją zapowiedź zakończył następującymi słowami:

Myślę, że każdy wydawca może mieć chwilę zaniedbania i popełnia wtedy błędy, ale dla mnie to bardzo wiele, że DC dało mi tutaj szansę.