Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe informacje o Rogue One: A Star Wars Story – opisy bohaterów, nowe grafiki!

W sieci pojawiły się pierwsze grafiki z książki „Rogue One: The Official Visual Story Guide”. Dzięki temu wyciekowi możemy zapoznać się z kilkoma ciekawostkami, m.in. opisami i grafikami bohaterów czy zerknąć na schematy nowych statków, które zobaczymy w filmie. Uwaga na spoilery!

„Rogue One: A Star Wars Story” ma opowiadać o wydarzeniach rozgrywających się przed „Nową Nadzieją”. Akcja skupi się na grupie Rebeliantów, których misją jest skraść plany z Gwiazdy Śmierci. Jeżeli spekulacje o Nwolie’m i Vaderze są prawdziwe, możemy spodziewać się po filmie bardzo ekscytujących zdarzeń. Poza Vaderem, być może zobaczymy jeszcze jeden czarny charakter – Lucasfilm pracuje obecnie nad stworzeniem obrazu bohatera wykreowanego przez Petera Cushinga, czyli Grand Moff Tarkina.

Reżyserią „Star Wars: Rogue One” zajmuje się Gareth Edwars. Scenariusz został stworzony przez George’a Lucasa we współpracy z Johnem Knollem, Chrisem Weitzem i Garym Whitta.

W filmie wystąpią Felicity Jones, Riz Ahmed, Sam Claflin, Diego Luna, Donnie Yen, Jiang Wen, Forest Whitaker, Ben Mendelsohn, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk i Riz Ahmed.

„Rogue One” zadebiutuje 16 grudnia. Polski tytuł produkcji to: „Łotr Jeden. Gwiezdne Wojny – historie”.

Natomiast książka „Rogue One: The Official Visual Story Guide” będzie albumem, w którym znajdą się wszelkie informacje i ciekawostki na temat fabuły, bohaterów i całej produkcji. Okładka książki będzie prezentować się następująco:

Okładka RO SW

Do Internetu wyciekły pierwsze, nieoficjalne skany z nieukończonej jeszcze wersji książki. Możecie je oczywiście zobaczyć poniżej. Czego dowiedzieliśmy się z tych stron? Poznaliśmy opisy pozytywnych i negatywnych bohaterów „Rogue One: A Star Wars Story”. Są to m.in.:

Jyn Erso (grana przez Felicity Jones) – posiadająca specjalistyczne szkolenie wojowniczka, żołnierz.
Cassian Andor (w tej roli Diego Luna) – oficer w armii Rebeliantów.
K-250 (grany przez Alana Tyduka) – były droid imperialny, obecnie lojalny sprawom Rebelii.
Dyrektor Krennec (w tej roli Ben Mendelsohn) – dowódca sił zbrojnych Imperium.
Bodhi (grany przez Riz Ahmed) – żołnierz Rebeliantów, specjalista od uzbrojenia.
Chirrut (w tej roli Donnie Yen) – wojownik, polegający wyłącznie na sile swej woli i harcie ducha.
Baze (w tej roli Jiang Wen) – ekspert od materiałów wybuchowych, wolny strzelec – nie należy oficjalnie do Rebelii, ale ją wspiera.
Pao (postać wygenerowana komputerowo) – Rebeliant z nowej rasy, nieznanej jeszcze fanom „Gwiezdnych Wojen”.
Bristan (postać wygenerowana komputerowo) – Rebeliant.

Bohaterowie rebelia

 

Bohaterowie Imperium

 

Na kolejnych skanach „Rogue One: The Official Visual Story Guide” możemy zobaczyć zupełnie nowe wyposażenie zarówno sił Imperium (myśliwiec The TIE Striker), jak i Rebelii (nowe wersje X-Wingów), a także Szturmowców, Gwiazdę Śmierci, dobrze nam znane maszyny kroczące AT-ACT oraz droida K-250 (granego przez Alana Tudyka).

Rebelia statek

 

X Wing Rebelia

 

Imperium ATAT

 

Imperium Death Star

Imperium statek

 

Imperium Stormtroopers

 

Droid K 250

Źródło: slashfilm.com