Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe informacje o sequelu Avatara!

James Cameron ujawnił swoje plany odnośnie przyszłości sequela „Avatara”. Druga część ma się pojawić w kinach w 2017 roku.

Reżyser zdradził, że trwają prace nie tylko nad bezpośrednią kontynuacją „Avatara”, ale i nad kolejnymi częściami:

Obecnie jestem w trakcie robienia kolejnego podejścia do wszystkich trzech skryptów. Są dopracowywane. To równoległy element procesu tworzenia. Proces tworzenia jest na tym etapie już bardzo zaawansowany. Pracowaliśmy nad nim około półtora roku. Wszyscy bohaterowie, miejsca i stworzenia są już dosyć dobrze dopracowane. – zaznaczył Cameron.

W głównych rolach ponownie zobaczymy Sama Worthingtona (Jake Sully), Zoe Saldandę (Neytiri), Stephena Langa (Pułkownik Miles Quaritch) oraz Sugourey Weaver (Grace Augustine).

Produkcją zajmuje się Cameron i Jon Landau poprzez Lightstorm Entertainment. Nad scenariuszami wraz z Cameronem pracują Rick Jaffa, Amanda Silver, Josh Friedman i Shane Salerno.

James Cameron wie, że oczekiwania odnośnie filmu są spore, dlatego chce wszystko jak najlepiej doszlifować. Upewnić się, żeby wszystko idealnie ze sobą współgra i stworzy idealną całość. Mamy nadzieję, że mu się to uda!

Światowa premiera superprodukcji „Avatar 2” jest zaplanowana na 25 grudnia 2017 roku. Kolejne części mają pojawić się w kinach odpowiednio w 2018 i 2019 roku.