Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe informacje o sequelu Niezniszczalnego od Shyamalana

Po miesiącach wzmianek o pisaniu nowego skryptu, M. Night Shyamalan w końcu przełamał zmowę milczenia i zasypał wszystkich tweetami dotyczącymi nowej produkcji. Jego ostatni film, czyli “Split” zarobił ponad 275 milionów dolarów na świecie przy budżecie 9 milionów, i ogłoszony został symbolem Shyamalana powracającego do formy. W planach reżysera znajduje się nowa produkcja. Poniżej możliwe spoilery.

[SPOILER ALERT] dla tych, którzy jeszcze nie widzieli “Splita” – Shyamalan stwierdził, że zakończenie filmu nawiązujące do „Niezniszczalnego” było planowane od 15 lat i niezwykle ciężko było mu utrzymać je w tajemnicy.

Miesiące spekulacji, dotyczących możliwości stworzenia sequeli “Niezniszczalnego” lub „Splita” przez Shyamalana, dobiegają końca – reżyser połączy projekty w jednym filmie. Shyamalan ogłosił przez swojego Twittera, że sequel filmów pojawi się 18 stycznia 2019 i będzie nosił tytuł „Glass”.

Skończyłem nowy scenariusz. Zajęło mi to 17 lat, ale w końcu mogę odpowiedzieć na dręczące wiele osób pytanie “czy zrobisz ten **** sequel “Niezniszczalnego”, czy nie?!”. Mój nowy film to sequel “Niezniszczalnego” ORAZ “Split”. Od dawna marzyłem, by połączyć obie produkcje w jednym sequelu. – czytamy we wpisach reżysera.

shy1

 

shy2

 

shy3

shy4

Shyamalan potwierdził także powrót Bruce’a Willisa jako Davida Dunna i Samuela L. Jacksona w roli Elijaha Price’a/Mr. Glassa. James McAvoy ponownie pojawi się jako Kevin Wendell Crumb, a Anya Taylor Joy jako Casey Cooke. Nie wiadomo dokładnie, czego spodziewać się po sequelu, ale znając Shyamalana będzie to opowieść zupełnie z innej beczki, niż poprzednie.

“Niezniszczalny” być może nie jest największym hit od reżysera, ale przez lata zyskał status kultowej produkcji. Film ujrzał światło dzienne w 2000 roku i zarobił 248,1 miliona dolarów przy budżecie 75 milionów (co było przykrym zaskoczeniem, po ogromnym hicie, jakim okazał się “Szósty Zmysł” z 1999).