Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe szaty Dżina

W Sieci pojawił się zwiastun aktorskiego “Aladyna”, w którym można zobaczyć między innymi Willa Smitha prezentującego się w ostatecznej charakteryzacji Dżina.

Dobrze znana historia z animacji z 1992 roku została przeniesiona do filmu aktorskiego. Obraz opowie o ubogim chłopcu, drobnym złodziejaszku, który zrządzeniem losu trafi do tajemniczej jaskini pełnej skarbów, gdzie ukryta jest także czarodziejska lampa – więzienie Dżina, potrafiącego spełnić trzy życzenia posiadacza lampy.

W produkcję filmu zaangażował się Guy Ritchie (“Sherlock Holmes”, “Król Artur: Legenda Miecza”) jako reżyser i jeden z scenarzystów, drugim jest John August (“Duża Ryba”, “Gnijąca panna młoda”). Światowa premiera zaplanowana jest 22 maja, w Polsce obraz będzie można zobaczyć 24 maja.

Na ekranie oprócz Willa Smitha wystąpią m.in. Mena Massoud (Aladyn), Naomi Scott (Dżasmina), Marwan Kenzari (Dżafar), Navid Negahban (Sułtan), Nasim Pedrad (Dalia), Billy Magnussen (Anders) czy Maya Saroya (Ese).

Co ciekawe, do roli głównego antagonisty – Dżafara – brany był pod uwagę Tom Hardy. Z kolei w bohatera tytułowego mieli wcielić się Dev Patel (“Slumdog. Milioner z ulicy”) czy Riz Ahmed (“Venom”, “Łotr 1”).